Torzo.cz

Jak získat motivaci? [Motivace & Úspěch]

Motivace je pohonnou hmotou většiny lidí, nedostatek motivace může vést k depresím a pocitu méněcennosti. Proto si musíme najít nějaké zdroje motivace. Motivaci můžete najít např. v úspěšných lidech, nebo v možné budoucnosti. Spousta lidí čerpá motivaci z hudby nebo z filmů, někteří čtou knihy a poslouchají motivační proslovy. Motivace je všude kolem nás a je velmi důležité se ji naučit čerpat. 

Jak získat motivaci ke všemu [Motivace & Úspěch]

1.Stanovte si cíl

Pokud máte v plánu např. podnikat, nebo začít hrát nějaký sport, tak si stanovte nějaký cíl, kterého se držte a běžte si za ním. Musíte přesně vědět čeho chcete dosáhnout, jakmile svého cíle dosáhnete tak si nastavte nějaký vyšší cíl a zvyšujte ho do té doby, dokud nebudete na vrcholu. Můžete si dát za cíl vydělat první milion. Jakmile si první milion vyděláte tak si dejte za cíl vydělat 10 miliónů, a poté 100 miliónů. Čím větší cíle si nastavíte tím úspěšnější budete. Nastavujte si vysoké cíle, ale zůstávejte neustále nohama pevně na zemi. Je důležité vědět čeho vlastně chcete dosáhnout. 

Při výběru svého cíle se zeptejte sami sebe na tyto otázky:

  • Čeho bych chtěl v životě dosáhnout ? 
  • Co mě baví ? 
  • Čím bych se chtěl/a v životě živit ? 
  • Jaký je můj sen ? 
  • Co jsem ochoten pro svůj cíl udělat ?

2. Najdi si svůj vzor.

Každý by měl mít svůj vzor. Může jím být Váš otec, strýc, nebo někdo kdo je ve svém oboru úspěšný. Mým vzorem je Elon Musk, který v životě dokázal věci, o kterých se většině z nás může jenom snít. Váš vzor Vás namotivuje a ještě k tomu Vám nastíní cestu, která Vás čeká pokud se po ní vydáte. A zeptejte se sami sebe “Proč bych nemohl dokázat to, co dokázal on”, každý z nás má 24.hodin a je jen na nás jak ho využijeme. Hlavním rozdílem mezi neúspěšným a úspěšným člověkem je ten, že úspěšný člověk je pro úspěch ochoten udělat cokoliv.

Úspěšný člověk přijde z práce domů a jde pracovat na svých projektech. Neúspěšný člověk přijde domů z práce a jde koukat na televizi, nebo hrát hry. Pokud chcete být úspěšní žijte jako úspěšní a pracujte jako úspěšní. Pokud pro Váš cíl uděláte cokoliv tak jej nakonec dosáhnete. Vytvořte si zvyky úspěšných, studujte úspěšné a budete úspěšní. Nejdůležitější je jít si neustále za svým snem a nevzdávat se. 

3. Hledejte pozitiva, ne negativa

Většina studentů má učení pod kolonkou negativa. Vnímají učení jako něco negativního a nudného, jelikož jsou zvyklí ze školy, kde byli nucení se učit něco, co je nebavilo. Tento negativní názor je poté pronásleduje celý život, nechtějí se poté učit novým věcem, nechtějí se vzdělávat. Spousta lidí se po ukončení školy dále nevzdělává, přitom právě po ukončení školy, by se měli začít vzdělávat ještě více. Vytvářejte si v životě pozitiva ne negativa, nepřemýšlejte nad učením jako nad nudou a povinností, ale jako o tréninku Vaší mysli a o seberozvoji. Vytvořte si v učení pozitivum a závislost, tato závislost bude tou nejlepší závislostí, jenž si můžete vybudovat. Hledejte ve věcech pozitiva a Váš život bude mnohem pozitivnější. 

4. Neustále přemýšlejte o svém cíli

Musíte o svém cíli neustále přemýšlet, musíte si jej vsugerovat do hlavy takovým způsobem, až Vás nebude zajímat nic jiného než Váš cíl. Představujte si jak jste svého cíle dosáhli a jak sedíte na jachtě, nebo jak stojíte uprostřed fotbalového hřiště a všichni skandují Vaše jméno. Neustále si představujte ten pocit úspěchu, ten pocit dosažení Vašeho cíle, splnění Vašich snů. Představte si pocit úspěchu, poté se zvedněte a běžte na svém cíli makat. Chcete být nejlepším fotbalistou, bastketbalistou nebo hokejistou? Tak vstaňte a běžte trénovat, musíte makat víc než všichni ostatní, musíte se nějak odlišit od ostatních, musíte obětovat víc než všichni ostatní. Chcete začít podnikat? Tak vstaňte a začněte volat a hledat příležitosti, začněte studovat, jednejte !! 

5. Pusťte se do toho !

Pokud si myslíš, že přemýšlením o svém snu jej dosáhneš, tak se mýlíš. Přemýšlením o něm získáš palivo, odřídit si tu cestu budeš muset sám. Pokud své auto nenastartuješ tak se nikam neposuneš, budeš neustále stát na jednom místě. Proto jednej! Nastartuj svoje auto a vyjeď na tu strmou cestu, vyjeď opatrně, ale rychle. Začni něco dělat, nestůj na jednom místě, ale neustále se posouvej. Netankuj nádrž, která je plná, musíš jí využít a poté jí opět natankovat. Neustálým přemýšlením o svém snu si natankuješ své vozidlo, které tě povedou tvojí cestou, ale řídit budeš muset sám. Prostě se zvedni ze židle a začni něco dělat, nikdo ti úspěch na zlatým podnosu nepřinese. Přestaň nad svým snem jenom přemýšlet, ale začni ho realizovat!!

6. Poslouchejte motivační hudbu / proslovy

Dobrým způsobem k udržení motivace je poslouchání motivační hudby nebo proslovů. Nevěřili byste jak hudba dokáže ovlivnit naší mysl. Hudba Vás dokáže namotivovat neskutečným způsobem, pro mě je hudba největším zdrojem motivace. Poslouchání hudby je dobré také při studiu, já osobně si pouštím hudbu zaměřenou na soustředěnost. Motivační proslovy jsou také obrovským zdrojem motivace, zkuste si někdy pustit motivační proslov a jít pracovat, věřte mi, že se Vaše efektivita mnohonásobně zvýší. Zvuky dokážou zázraky, dokážou nás namotivovat, zrelaxovat, dokážou nám zvýšit soustředěnost. Využijte tohoto zdroje a budete více namotivovaní.

7. Nevzdávejte se !!

Úspěch přichází z pádů, čím víckrát spadnete, tím rychleji se budete zvedat. Až jednoho dne po několika pádech přijde chvíle, kdy Vás ani ten nejsilnější nedokáže shodit. Padejte často, ale chytře. Nevzdávejte se po prvním pádu, jelikož každý pád Vás posílí a posune Vás blíže ke svému cíli. Jak jednou řekl Sylvester Stallone ve filmu Rocky VI. “Nikdo nerozdává tak tvrdý rány jako život, ale nejde o to jak inkasuješ, tady jde o to kolik ran uneseš a přesto se znovu zvedneš!” Čelte svým problémům čelem a hlavně se nevzdávejte. Tato slova jsou klíčovými slovy úspěchu “Nevzdávat se! Nevzdávat se! Nevzdávat se!” Držte se tímto pravidlem a věřte mi, že nakonec svého cíle dosáhnete.

Pokud Vás náš článek nějak obohatil, nebo Vás namotivoval tak budeme rádi, když nás budete sledovat na našem Facebooko, na kterém budete dostávat upozornění pokaždé, když vydáme nový článek. Děkujeme za čtení Torzo 🙂  Náš Facebook zde.

 

Podobné články:

Nejnovější články: