Torzo.cz

Jak založit úspěšnou firmu?

Máte v plánu si založit firmu, která bude mít ve světě nějaké to jméno? Pokud ano, tak Vás pravděpodobně čeká spousta neúspěchů. Nejdůležitější je, aby jste to hned po prvním pádu nevzdali , a pokračovali dále, jelikož každý pád Vás posune blíže ke svému cíli. Firmu si nemusíte zakládat sami, ale můžete si ji nechat vytvořit na zakázku u některých z mnoha společností zabývajících se právě zakládáním s.r.o firem. V tomto článku se dozvíte několik informací, které ve svém podnikání pravděpodobně využijete. 

Jak vybudovat firmu | Torzo

1.Promyslete si v čem chcete podnikat

První a pravděpodobně nejdůležitější věcí, kterou při rozjezdu Vašeho podnikání budete muset vymyslet, je v čem vlastně chcete podnikat. Nejlepší co můžete udělat, je vymyslet si nějaké téma, které ještě nikdo neprovozuje. Samozřejmě můžete podnikat v něčem co již někdo provádí , ale bude to velice obtížné. Pokud tedy Vaše konkurence bude velká tak byste se měli snažit od ní nějak odlišit. Odlišit se můžete např. cenou Vašeho produktu nebo kvalitou produktu či služby, kterou nabízíte. Druhým krokem, který byste měli provézt je, že zanalyzujete konkurenci. Čím menší konkurence se v okruhu Vašeho podnikání bude nacházet, tím větší šanci na úspěch bude Vaše firma mít.  Proto byste si měli velmi rozmyslet v čem vlastně budete podnikat.

2.Jak se budete jmenovat

Název Vaší firmy je velice důležitý. Pokud si myslíte, že vymyslet nějaký název pro Vaší společnost bude jednoduché tak se mýlíte.I když vymyslíte nějaký perfektní název pro Vaší společnost, tak pravděpodobně již bude obsazen. Jméno Vaší firmy se nesmí shodovat s názvem jiné firmy ,to jestli Váš název již někdo vlastní si můžete zkontrolovat zde. Název by měl být krátký, originální, zapamatovatelný a dobře vyslovující. Dejte si velmi záležet na tom jaký název zvolíte, jelikož jakmile si ho jednou zvolíte, tak pak už ho pravděpodobně nezměníte.

3.Poraďte se u odborníků.

Před začátkem rozjezdu Vaší firmy si budete muset Vše prostudovat a kde jinde sehnat informace. Než u lidí, kterým se již povedlo založit firmu. Konzultuje své plány s odborníky ve svém oboru a inspirujte si jimi. Poraďte se např. o marketingu s marketerem, který se v této profesi nějakou dobu pohybuje. 

4.Vše si perfektně naplánujte.

Pokud jste si již promysleli, v čem bude Vaše firma podnikat, tak přichází další část, kterou je plánování. Váš byznys plán by měl být dokonalý. Při plánování Vašeho byznys plánu byste se měli zaměřit také na marketing, který spousta podnikatelů přehlíží. Což je špatně, jelikož právě to jak své zákazníky se svým produktem seznámíte je prioritou každého podnikání. Nikdo si Váš produkt nebo službu nezakoupí, když se o ní nebude mít jak dozvědět.

5.Budete muset investovat.

Pokud si chcete založit firmu, tak do ní budete muset zainvestovat. Založení nejjednodušší formy s.r.o se pohybuje okolo 5000 Kč, kdy platíte 4000 Kč za notářské poplatky, 1000 Kč za soudní poplatek za vystavení živnostenského oprávnění. Investice je velice důležitá a to hlavně ze začátku, kdy budete muset investovat své vlastní peníze. Jakmile Vám vaše firma začne vydělávat, tak do ní budete investovat z peněz, které sama vydělá.

6.Hlavně se nevzdávejte.

Jak jsem již psal, tak největším zabijákem podnikatelů je to, že své podnikání ukončí ve chvíli prvního selhání. Při tom právě selhání je to co Vás posune o něco blíže ke svému cíli, proto se nikdy nevzdávejte. Pokud budete vytrvalí tak nakonec svého cíle vždy dosáhnete.Spousta lidí Vám bude říkat, že to co děláte nemá žádný smysl, a že nemáte šanci na úspěch. Těmto lidem se vyhýbejte, jelikož právě oni jsou ti co ve svém životě neuspějí a jediné o co se pokoušejí je stáhnout Vás sebou.

Pokud se Vám článek líbil tak nás sledujte na našem Facebooku, kde dostanete upozornění pokaždé, když vyjde nový článek. Facebook

Knihy o penězích

Knihy o podnikání: