Torzo.cz

Jak začít podnikat?

Stát se podnikatelem není vůbec jednoduché, ale pokud jste opravdu odhodlání se touto cestou vydat, tak máte vysoké šance se podnikatelem stát. Na začátku podnikání si nejdříve budete muset promyslet v čem vlastně chcete podnikat. Můžete podnikat např. prodáváním svého zboží, nebo služeb. Existuje neskutečně mnoho odvětví podnikání a je jen na Vás jaký směr si vyberete vy. 

Jak začít podnikat | Torzo

Jak začít podnikat pomocí živnosti.

Nejjednodušším způsobem podnikání je pomocí činností, které jsou obsaženy ve volné živnosti. Živnostenské podnikání je soustavná podnikatelská činnost, která je provozována samostatně na své jméno a na svojí zodpovědnost za účelem zisku. Aby jste mohli začít s tímto podnikání budete muset získat živnostenské oprávnění, o které si budete muset požádat na živnostenském úřadě. Při prvním ohlášení živnosti na živnostenském úřadě budete muset zaplatit poplatek 1000 Kč. Pokud si budete chtít založit další živnost, tak budete platit pouze 500 Kč. Živnostenský úřad provede zápis do živnostenského rejstříku do 5. pracovních dnů.

Druhy živností

Ohlašovací živnosti – Ohlašovací živnosti jsou vytvořeny na základě ohlášení na živnostenském úřade patří mezi ně:         1. Řemeslná živnost – Pro získání této živnosti je zapotřebí, aby jste vlastnili buď výuční list, nebo maturitu. Do této živnosti patří např. uzenáři, zedníci, klempíři nebo třeba automechanici.

 2.Vázaná živnost – Pro získání oprávnění vézt tuto živnost je zapotřebí abyste prokázali, že jste odborně způsobilí. Způsobilost prokážete tím, že úspěšně projdete kurzem. Do této živnosti patří např. provozování autoškoly nebo účetnictví.

3.Volná živnost – Při tomto způsobu podnikání nepotřebujete žádnou odbornou způsobilost. Obvykle se jedná o výrobu nebo prodej.

Koncesované živnosti – Koncesované živnosti jsou živnosti, které vznikají na základě správního rozhodnutí. Budete muset nejen splnit odbornou způsobilost, ale budete muset ještě získat kladné vyjádření příslušného správního orgánu. 

Jak začít podnikat pomocí e-shopu

Podnikat můžete také pomocí svého e-shopu. Nejdříve si, ale budete muset vytvořit vlastní stránku, na které budete následně budovat svůj internetový obchod. Vytvořit e-shop není náročné a nemusíte si ho ani sami vytvořit. Můžete si ho také např. zakoupit nebo si ho může pouze pronajmout . Na prodávání zboží přes svůj e-shop je nejtěžší marketing. Z propagovat svůj e-shop můžete třeba přes Facebook, kde zaplatíte za reklamu. Při čemž platíte nějakou tu korunu za každého uživatele, který se přes tuto reklamu na vaší stránku dostane. To samé funguje i na Google, nebo na Seznamu. Cena za proklik je velmi různorodá a závisí na tom, na jaké uživatele se zaměřuje. Ale marketing není jediné o co se jako prodejce budete muset starat. Dalším problémem, který budete muset vyřešit je kde budete Vaše zboží skladovat a kde ho zakoupíte. 

Tento problém můžete, ale obejít tím, že se stanete Dropshipperem. Pravděpodobně jste o Dropshipping podnikání už slyšeli, jedná se spíše o propagování ,než o prodej samotný. Vaším cílem Dropshippera je prodávat zboží, které nevlastníte. V podstatě se snažíte prodat zboží jiného e-shopu, ten Vám na oplátku dá nějaké procento z prodeje. 

Poskytujte online kurzy

Informace jsou v dnešní době velmi cenné, sice si spoustu z nich můžete najít na internetu. Ale o ty, které Vám dají opravdu nějaký přínos, se s Vámi nikdo nepodělí. Nikdo Vám zadarmo neporadí jak se stát úspěšným ,jelikož je tu šance, že byste se stali konkurentami, což nikdo nechce. Za peníze je to, ale něco jiného, za ty Vám poví i své největší tajemství. A proto stále více lidí si začíná zakládat online kurzy, ve kterých se dělí s ostatními lidmi o své zkušenosti. O poskytování online kurzů jsme již psali jako o způsobu pasivního příjmu zde. Jelikož se, ale jedná o velmi aktuální téma, ve kterém vidím budoucnost, tak se o něm zmíním i v tomto článku. 

Pokud tedy máte nějaké zkušenosti v oboru. Tak je prodejte na internetu, kde určitě najdete spoustu zájemců, kteří budou ochotni Vám za váš kurz zaplatit. Poté si můžete vytvořit vlastní kurzovní síť, která Vám bude vydělávat i během spánku, což na tomto podnikání dělá to zajímávé.

Pronajímejte svůj majetek

Spousta lidí investuje do pozemků, bytů nebo si zakoupí auto. Tento majetek následně pronajímají za účelem pasivního zisku. Každý majetek, který začnete pronajímat se do nějaké doby sám zaplatí. Poté máte tento majetek a k němu ještě peníze. Někteří lidé vlastní třeba tisíce bytů, a každý z nich pronajímají. Z toho mají neskutečný pasivní příjem. Jejich majetek v podstatě vydělává peníze za ně, i když oni spí. A pokud se chcete stát opravdu úspěšným podnikatelem tak budování pasivních příjmů je to do čeho musíte investovat svůj čas. Podnikat můžete opravdu ve všem.

Vyrábějte produkty.

Tento způsob podnikání je velmi náročný a budete k němu potřebovat opravdu velký kapitál. Jedná se o to, že začnete vytvářet buď svůj výrobek nebo ho začnete vyrábět pro ostatní společnosti. Tento způsob podnikání doporučuji pro strojaře nebo zámečníky, kteří by s tímto měli mít nějaké zkušenosti. To ale neznamená, že jako třeba zedník začít. Pokud jste ochotni věnovat spoustu času do tohoto projektu, přečíst si nějaké knihy a neustále se vzdělávat v tomto směru, tak jste schopni tento byznys rozjet. Pokud se Vám opravdu podaří založit si třeba strojírenskou firmu, tak jste s penězi za vodou.

Provozujte domácí dílnu.

Pokud jste šikovní řemeslníci, tak tento způsob podnikání je přesně pro Vás. Kdo by si nechtěl vydělávat něčím co ho baví a co ho naplňuje. Zainvestujte si do nářadí, které budete potřebovat pro vaše podnikání. Pokud budete mít dostatek peněz zaměstnejte třeba svého kamaráda a společně budujte svůj podnik. Ole Kirk Christiansen, který založil firmu Lego, také začínal jako řemeslník ve vlastní dílně. Neustále vytvářel až nakonec vytvořil jednu z největších společností na světě.

Pokud se Vám článek líbil tak nás sledujte na našem Facebooku, kde dostanete upozornění pokaždé, když vyjde nový článek. Facebook

Nejnovější články:

Kontaktuj nás:

Nejnovější články: