Torzo.cz

Jak vydělat peníze pomocí blogu ?

Pokud si píšete blog a přemýšlíte nad tím, jestli byste si s jeho pomocí nemohli přivydělat nějaké ty peníze, tak tento článek je přesně pro Vás. Existuje spousta způsobů jak svůj blog zmonetizovat. Ze svého blogu si můžete dokonce vytvořit svůj hlavní příjem peněz. Pokud se Vám podaří dobře zkombinovat všechny způsoby, které jsme Vám zde napsali, tak si můžete přijít na slušný obnos peněz. Využijte Adsense reklamy, affiliate marketingu, občas napište nějakou tu recenzi a dočkejte lukrativní odměny. 

Jak vydělávat peníze pomocí blogu ? [ Vydělat & Blog ]

1.Zveřejněte reklamy na Vašem blogu.

Na svém blogu můžete vydělávat pomocí reklam, které na svém blogu zveřejníte. Jedná se o pravděpodobně nejvyužívanější formu monetizace. Reklamu na svůj blog můžete vložit pomocí služeb jako je AdSense nebo Sklik, které Vám dají peníze za každý proklik na reklamní banner, jenž se na Vašem blogu bude nacházet. 

Cena za proklik se velmi liší v závislosti na tématu dané reklamy , obvykle se pohybuje v rozmezí od 0,3 – 5 Kč/ klik,  ale existují reklamy, které Vám mohou vynést až 20Kč / proklik. Dostat se do programu AdSense není až tak jednoduché. Pro přijetí do tohoto programu budete muset splňovat určité podmínky, mezi které patří : bohatý obsah Vašeho blogu a nějaký počet čtenářů. 

Sklik vs Adsense

Velkou výhodou využívání Skliku je, že k jeho využívání potřebujete pouze IČ (Živnostenské oprávnění, živnost volná). Adsense Vám zase přinese větší obnos peněz, který je maximálně o 30% větší než u Skliku. Nevýhodou této platformy je, že se budete muset stát osobou identifikovatelnou k DPH, což Vás bude stát spoustu času a úsilí. Také budete muset odvádět daně. 

2.Affiliate spolupráce.

Dobře provedený affiliate marketing je často mnohem výdělečnější než samotná reklama od Adsense nebo Skliku. Jedná se o styl propagace, který využívá spousta podnikatelů. Vaším úkolem jakožto affiliate partnera bude propagovat nějaké zboží nebo službu. Je jen na Vás jakým způsobem jej dostanete mezi lidi. Vaše odměna bude určité procento za každý uskutečnění prodej přes Váš affiliate link, který dostanete pokaždé, když si o něj požádáte u některého z programů. Toto procento se obvykle pohybuje v rozmezí 4 – 10 % . Mezi tzv. Affiliate sítě patří např. AffiliatePort, který Vám přinese spoustu affiliate programů. Affiliate linky můžete na svém blogu zveřejnit pomocí tzv. hypertextových odkazů, nebo pomocí bannerů.  

Pokud se chcete dozvědět více informací o Affiliate marketingu tak si přečtěte článek zde. 

3.Pište pro jiné.

Spousta firem si uvědomuje užitečnost blogu. Uvědomují si, že blog je dobrým způsobem přitáhnutí nových potencionálních zákazníků na jejich stránku, a proto často shánějí lidi se zkušenostmi právě s blogováním. Těchto lidí se v naší republice příliš nenachází, což dělá tuto službu poměrně dobře placenou. Svou nabídku můžete přidat např. na stránky jako je navolnenoze.cz, kde najdete také nabídky ostatních lidí. Pokud si tedy již nějakou dobu píšete blog a máte s tím nějaké zkušenosti, tak proč toho nevyužít. 

4.Prodávejte na svém blogu.

Jak jsme již psali, tak blog je dobrým způsobem k přitáhnutí potencionálních zákazníků na Vaší stránku. Proč jim tedy nenabídnou svou vlastní nabídku, můžete jim začít např. prodávat své zboží, nebo můžete využít Dropshippingu. O Dropshippingu se můžete dozvědět v našem článku zde. Vytvořte si ze svého blogu e-shop, na kterém prodávejte cokoliv budete chtít. Pokud dokážete čtenáře na svém blogu přesvědčit k nákupu Vašeho zboží, tak Vás čeká spousta peněz. Jak jednou někdo řekl “Kde jsou lidi, tam jsou peníze”. 

Prodávejte svůj vlastní produkt.

Lidé často využívají svých zkušeností spjatých s blogováním k vytvoření vlastního produktu. Zapřemýšlejte nad tím, jak byste využili těchto zkušeností k vytvoření vlastního produktu. Odpověď je velmi jednoduchá. Napište svou vlastní knihu, a poté využijte svého blogu k propagaci. Knihy nejsou v dnešní době tak populární jako dříve. V dnešní době je zastínily filmy a Youtube videa, ale neustále se najde komunita lidí, která si Vaši knihu ráda přečte.

5.Nabízejte recenze.

Dalším způsobem přivýdělku na Vašem blogu je pomocí recenze nějakého produktu, aplikace nebo služby. Spousta firem je ochotná zaplatit nějaké ty peníze za recenzi, která představí jejich zboží možným zákazníkům. Pokud má Váš blog dostatek čtenářů tak toho využijte a nabídněte nějaké společnosti recenzi. Někdy se Vám tyto společnosti ozvou samy. Dávejte ale pozor na to, abyste recenzovali něco co znáte a věříte tomu, v sázce je Vaše jméno a důvěra ve Vás. Pokud se rozhodnete nějakou tu recenzi napsat, tak přiznejte, že se jedná o placenou propagaci. Lidé nemají rádi, když se jim lže, proto jim rovnou prozraďte důvod, proč jste tuto recenzi napsali. Snažte se recenzovat věci, které jsou nějak spjaté s tématem Vašeho blogu. Pokud píšete např. o zahradničení, tak udělejte recenzi na sekačku nebo hrábě. Zkrátka si najděte produkt, který odpovídá vašemu blogu.

6.Prodávejte zpětné odkazy.

Zpětný odkaz je forma hypertextového odkazu, který Vás po kliknutí převede na určitou doménu, kterou do něj zapíšete. Zpětné odkazy jsou velmi důležité u SEO, kdy se pomocí nich určuje Domain authority, která vyjadřuje na jakých příčkách ve vyhledávání se bude daná doména zobrazovat. Pokud tedy na své doméně vytvoříte hypertextový odkaz na jinou doménu, tak dané doméně stoupne domain authorita. Spousta lidí je ochotná Vám za tento odkaz zaplatit. Lidé také využívají tzv. guestpostingu, kdy oni Vám napíší nějaký článek, výměnou za odkaz, který si do něj vloží. Za zpětný odkaz nedostanete příliš peněz, ale také ho vytvoříte absolutně bez práce. Jedná se v podstatě o peníze za nic.

7. Prodejte Váš blog.

Pokud Vás již nebaví psát nové články na Váš blog tak ho prodejte. Hodnota blogu je závislá na počtu čtenářů, na ročním výnosu, na velikosti obsahu, jenž se na blogu nachází. Cena blogu může dosahovat v hodnotě tisíců, ale i desetitisíců. Pokud vlastníte opravdu propracovaný blog s velkou návštěvností, tak jste schopni jej prodat až ve statisících. Pokud svůj blog již nevyužíváte tak jej raději prodejte a nechte na něm pracovat někoho jiného. K čemu vlastnit blog, který stejně nevyužíváte a pouze za něj platíte. 

 

Pokud Vás náš článek nějak obohatil, nebo Vás namotivoval tak budeme rádi, když nás budete sledovat na našem Facebooku, na kterém budete dostávat upozornění pokaždé, když vydáme nový článek. Děkujeme za čtení Torzo 🙂  Náš Facebook zde.

Podobné články :

Nejnovější články :