Torzo.cz

10 způsobů jak a kam investovat peníze.

Máte nějaké ty peníze navíc a nevíte co s nimi nebo nevíte kam investovat? Nejhorší co se svými penězi můžete udělat je nedělat s nimi nic. Nikdy nevíte kdy přijde např. inflace nebo krize. Právě to, že váš majetek nebude v podobě peněz, ale např. v podobě pozemků nebo akcií Vás před inflací zachrání. Jakmile své peníze investujete dobře jste schopni je zdesetinásobit nebo dokonce zestonásobit. Koukněte se např. na akcie Applu, kdy v roce 1986 měla jedna akcie hodnotu 11 Kč, dnes má tato akcie hodnotu 8000 Kč. Toto není jediný případ, kdy hodnota nějaké akcie velice rychle akcelerovala, těchto firem, které se dostali na vrchol během chvíle je mnoho. Investovat nemusíte jenom do akcií, ale třeba do pozemků. Pozemky zvyšují svojí hodnotu kvůli rostoucí poptávce, čím větší je poptávka tím méně pozemků se k prodeji nabízí, což zapříčiní narůst ceny.

Jak investovat | Torzo

1.Jak Investovat do akcií

Akcie je cenný papír ,který svému vlastníkovi zaručí podíl společnosti jejíž akcie vlastní. Společnosti prodávají své akcie kvůli získání kapitálu pro začátek svého podnikání. Vy je zainvestujete, čímž získáte podíl z výdělku. Investování do akcií patří mezi rizikovější investice, jelikož nikdy nevíte pokud firma zkrachuje nebo bude úspěšná. Jestliže firma zkrachuje tak akcie, kterou vlastníte ztrácí svou hodnotu až nakonec nemusí mít žádnou hodnotu. Pokud vlastníte akcie firmy tak máte také hlasovací právo, které vám umožní rozhodovat o chodu společnosti. Abyste ale byli schopni chod nějak ovlivnit, museli byste vlastnit velký podíl společnosti, což se vám jako malému investorovi pravděpodobně nepodaří. Tudíž na akciích lze vydělat dvěma způsoby. 1.koupit akcii a čekat až její hodnota vzroste a poté jí prodat. 2. Přijímat podíl z výdělků společnosti. 

Jak nakoupit akcie?

Pokud si chcete nakoupit akcie tak se budete muset zaregistrovat u brokera. Poté se zaregistrujete na burze jako je např. Plus500 což je pravděpodobně nejlepší burza, kterou si můžete zvolit. Předtím než si ovšem nějakou akcii zakoupíte tak si zjistěte o dané společnosti co nejvíce můžete, prostudujte ji a až si budete opravdu jisti, že se vám tato investice vyplatí tak ji proveďte. Tudíž jestli přemýšlíte o tom kam investovat, tak tento způsob investice rozhodně zvažte. Více informací o akciích se můžete dozvědět v článku zde


2.Investice do kryptoměny

Kryptoměna je digitální měna, která je vytvořena elektronicky. Nejznámější kryptoměnou je Bitcoin, který má v této době hodnotu 244 000 Kč. Investice do této měny je velmi riziková ,jelikož její hodnota je velmi nestabilní. Nestabilnost této měny z vás může udělat ze dne na den boháčem a nebo naopak chudákem. Pravděpodobně jste již slyšeli jak spousta lidí na BitCoinu vydělala velký obnos peněz. To se stalo kvůli obrovskému nárůstu hodnoty BitCoinu v roce 2017, kdy jeho hodnota vzrostla během jednoho roku z 20 000 Kč na 429 000 Kč. Poté tato hodnota opět razantně upadala a z 429 000 Kč klesla během 4.měsíců na 140 000 Kč. Proto byste tuto investici měli velmi zvážit, jelikož nikdy nevíte jak se trh změní. Kryptoměnu můžete opět zakoupit na burze jako je burza Plus500. Existuje i způsob, kdy si můžete kryptoměnu vytěžit, více zde.

3.Jak investovat do pozemků

V době koronavirové krize stále více lidí zakupuje pozemky kvůli strachu z inflace a dělají dobře. Inflace může přijít kdykoliv a vždy je dobré být na ni připraven. Investice do pozemků vás nejen pokryje před inflací, ale také vám pravděpodobně vydělá spoustu pozemků. Tento způsob investice není riskantní, jelikož pozemky se budou neustále prodávat. Čím více lidí si nějaký ten pozemek zakoupí tím méně se jich na trhu bude nacházet, což zapříčíní nárůst hodnoty těchto pozemků. Problém může přijít, když se v místě poblíž vašeho pozemku plánuje stavba třeba dálnice, díky čemuž by se hodnota pozemku razantně snížila. Investice do pozemků je dle mého jedna z nejlepších investic, které můžete provést.

4.Jak investovat do dluhopisů

Dalším způsobem jak investovat vaše peníze je pomocí dluhopisů. Dluhopisy se velmi podobají akciím s tím rozdílem. Že společnost, která dluhopisy prodává musí vlastníkovi dluhopisu vyplatit předem domluvený finanční výnos. Dluhopisy se dají stejně jako akcie prodat. Většina vlastníků své dluhopisy obvykle neprodává a spíše čeká na dohodnutý termín, kdy mají peníze dostat. Dluhopisy se dělí na státní a korporátní. Státní dluhopisy nabízí stát a obvykle vynesou menší obnos peněz, ale jsou méně rizikové, mezitím co korporátní dluhopisy nabízí např. banky nebo velké firmy. Korporátní dluhopisy vynesou větší obnos peněz, ale riziko je větší než u státních dluhopisů. 

5.Půjčujte peníze ostatním

Půjčování lidem patří mezi další způsoby jak investovat. Konkrétně mám namysli Peer to peer půjčky (P2P), kdy vy půjčíte ostatním lidem peníze s nějakým úrokem. Poté jen čekáte do doby, kdy vám dlužník peníze i s úrokem vrátí. Tento způsob půjčky se vyplatí oběma stranám, jelikož lidé dávají svým dlužníkům nižší úroky než třeba banka. V Česku se P2P půjčkami zabývá např. společnost Zonky. Riziko P2P půjček není velké, ale stále zde je možnost, že ten kdo si půjčí není poté schopen vám peníze vrátit. Proto je lepší půjčovat více lidem menší částky, jelikož jakmile někdo nezaplatí tak ztratíte menší částku. Než kdybyste všechny peníze půjčili jednomu člověku, který by vám pak nevrátil všechny vaše peníze.


6.Investujte do zlata

Spousta podnikatelů investuje své peníze právě do zlata. Tento způsob investice je vhodný pro pokrytí vašich peněz před inflací, jelikož hodnota zlata je velmi stabilní, tudíž tato investice je téměř bez rizika. Pokud máte na účtě spoustu peněz tak zvažte, jestli nebude lepší mít majetek v podobě zlata.                                                                            Hodnota zlaté cihly o váze 1000 g je 1 447 000 Kč a zlatá destička o váze 1 g stojí 1759 Kč.

Pokud se Vám článek líbil tak nás sledujte na našem Facebooku, kde dostanete upozornění pokaždé, když vyjde nový článek. Facebook

Další články:

Kontaktuj nás:

Další články: