Torzo.cz

Bitcoin - Vše co o něm potřebujete vědět!

Bitcoin je neznámější kryptoměnou. Kryptoměna je digitální měna,která je vytvořena elektronicky. Bitcoin nebyl vytvořen vládou, ale anonymním programátorem. Tato měna je velmi nestabilní. Např. v roce 2017 se hodnota Bitcoinu zvedla z 20 000 Kč na 429 000 Kč během jediného roku, díky čemuž se spousta investorů stala velmi bohatými. Poté se hodnota opět razantně snížila, během 4.měsíců klesla na 140 000 Kč za Bitcoin. Tato nestabilita láká spoustu investorů, kteří očekávají, že hodnota této kryptoměny opět rychle akceleruje. Nárůst hodnoty kryptoměny se dá očekávat, jelikož na světě se může vytvořit pouze 21.miliónů kusů. Čím méně Bitcoinů se na internetu bude nacházet tím větší hodnotu bude mít. Pokud se chcete dozvědět více o investicích tak si přečtěte článek zde. 

Bitcoin - vše co o něm potřebujete vědět | Torzo

Kolik Bitcoinů se na trhu nachází?

V tuto chvíli se na trhu nachází 17 milionů kusů této digitální měny. Maximálně může být, ale vytvořeno pouze 21 miliónů kusů. Bitcoin je vytvořen pomocí tzv.”Bitcoin těžařů” tito těžaři v podstatě pronajímají svůj počítač k počítaní složitých matematických operací. Těžit Bitcoiny můžete i vy, jediné co ktomu potřebujete je počítač, do kterého si nainstalujete program. Který poté využije vaši grafickou kartu k počítání složitých matematických operací. Za tuto práci jste následně odměněni v podobě nějaké části z Bitcoinu. Čím silnější máte počítač, tím větší část z Bitcoinu dostanete.

Co ovlivňuje hodnotu Bitcoin?

Bitcoin je tzv. decentralizovaný, což znamená, že jeho hodnota není ovlivněna vládou ani nějakou společností. Hodnota Bitcoinu je ovlivněna svými vlastníky. Hodnota této kryptoměny byla již mnohokrát v historii razantně změněna. Buď razantně klesla, nebo razantně akcelerovala. Příkladem razantního snížení hodnoty této měny je hackerský útok v roce 2014, při kterém bylo odcizeno 850 000 Bitcoinů. Tento útok zapříčinil pokles hodnoty této měny o 945 dolarů, z 1000 dolarů na 55 dolarů.

Jak Bitcoin zakoupit ?

Je spousta způsobů jak si Bitcoin zakoupit. Nejjednodušším způsobem je pomocí online výměny, kdy si Bitcoin zakoupíte na burze jako je třeba burza Plus500. Dalším způsobem jak získat Bitcoin, je pomocí Bitcoinového automatu. V automatu si Bitcoin můžete zakoupit v hotovosti nebo přes kreditní kartu. Automat vypadá podobně jako normální automat. Poznáte ho podle znaku Bitcoinu, tento znak můžete vidět na obrázku nahoře.

Je Bitcoin bezpečný?

Pokud se bojíte, že Vám Bitcoin někdo jednoduše odcizí tak nemějte strach. Bitcoiny jsou uloženy v tzv. peněženkách, které jsou zabezpečeny unikátní privátním klíčem, který se Vám po založení své penězenky vygeneruje. Tento klíč je kryptograficky zašifrován. Tento privátní klíč je tak komplexní, že i nejvýkonějšímu počítači na světě by trvalo miliony let, než by ho prolomil. Díky tomuto zabezpečení je Bitcon velice bezpečný.

Jak platit přes Bitcoin?

Většina internetových e-shopů, má při placení na výběr platit Bitcoinem. Dá se sním zaplatit stejně jako přes kreditní kartu. Jediné co musíte udělat, je že si zvolíte platbu přes Bitcoin, poté vyplníte informace, které po Vás daná stránka bude požadovat a máte hotovo. Jedná se o velmi jednoduchý způsob platby.

Kde mohu Bitcoinem zaplatit?

Velkou výhodou Bitcoinu je, že sním můžete zaplatit téměř všude. Můžete sním zaplatit např .v USA, Japonsku, Německu, Řecku, Švédsku nebo třeba v Řecku. Díky této měně už nebudete muset řešit, kde rozměnit vaše peníze. Můžete pohodlně cestovat, aniž byste se stresovali tím, že budete muset hledat směnárny, které nabízejí nejlepší kurzy.

Historie Bitcoinu

 První informace o Bitcoinu byla poprvé zvěřejněna 31.října 2008 neznámým vývojářem, který je znám pod jeho přezdívkou Satoshi Nakamoto. Název Bitcoin byl ale znám o něco dříve, díky doméně bitcoin.org, která spatřila světlo internetu o 13 dní dříve než měna -> 18.října 2008. Samotné spuštění proběhlo až v lednu 2009. V tuto dobu byl vygenerován první blok, který byl prototypem Bitcoinu jak ho známe dnes. 

Vzestup a pád Bitcoinu.

 Ze začátku této měně nikdo nevěnoval moc pozornosti. Až do doby kdy se vydala v roce 2011 první oficiální aplikace, která umožňovala jednodušší zpracování transakcí. Díky této aplikaci začalo s touto měnou experimentovat stále více lidí. Čím více lidí ho vlastnilo, tím více to vypadalo, že by se z něj mohlo stát doopravdy platidlo. Až nakonec se tak stalo a za Bitcoin jste si mohli nakoupit např. pizzu, která v tu dobu měla hodnotu 10 000 Btc. V dnešní době má by tato Pizza měla hodnotu 2 290 000 000 Kč. 

Na úplném začátku se hodnota bitcoinu pohybovala okolo 8 Kč, ale ještě ve stejném roce se hodnota Bitcoin vyšplhala na 800 Kč, ale poté velmi rychle spadla na 125 Kč. Po nějaké době si Bitcoin začal být využíván na černém trhu, kde jste si za něj mohli koupit nelegální zboží, tomu bylo tak kvůli tomu, že je Bitcoin téměř nevyhledatelný.. 

Poprvé hodnota Bitcoinu razantně vzrostla v roce 2013, kdy cena za Bitcoin vzrostla z 13 dolarů na 1000 dolarů. Tato hodnota, ale neustále kolísala, a poté klesla na 259 dolarů a nakonec až na 45 dolarů. 

V roce 2014 nastal hackerský útok při kterém bylo odcizeno 850 000 Bitcoinů, což v té době melo hodnotu necelé miliardy dolarů, v dnešní době se jedná o hodnotu několika miliard dolarů. Tento útok zavinil neskutečný pád hodnoty Bitcoinu, kdy cena za něj klesla z 1000 dolarů na 55 dolarů. Hodnota poté neustále rostla, ale útoky trvaly dále a trvají až do dnes. 

Bitcoin poté opět zaznamenal rychlí růst, kdy se hodnota dostala na 19 666 dolarů/btc, poté ale přišel opět pád, kdy hodnota spadla na 5 000 dolarů. Z historie Bitcoinu můžete usoudit, že se jedná o velmi nestabilní měnu, ale právě tato nestabilnost jí dělá velice zajímavou. 

Pokud se Vám článek líbil tak nás sledujte na našem Facebooku, kde dostanete upozornění pokaždé, když vyjde nový článek. Facebook

Další články:

Nejnovější články: